***

Autor: Joanna Sawicka, Gatunek: Proza, Dodano: 02 września 2016, 20:18:40, Tagi:  #sennie #przyszlosc #zakochanie

Dotknęłam rzęsą przestrzeń. Widziałam drzewa chowające się za kolejnymi drzewami i łąki, na których rosły żółte mimozy. Widziałam ludzi tulących wspomnienia na peronach, na rozdrożach, na ulicach. Obserwowałam topniejący śnieg, który palił moje wargi. Nie mogłam wymówić słów. One rozdrabniały się w głowie. Traciły głoski. Przeobrażały się w wielkie znaki zapytania, niekiedy poprzedzone wykrzyknikiem. 
Tymczasem zima powoli przemijała. Zmieniała się tak, jak słowa w mojej głowie. Często litery zamieniały się w sople lodu. Nie mogłam ich wtedy wymówić. Wszystko zamarzało.
Dzisiaj czekam aż wrócą jaskółki. Czuję już szum ich skrzydeł. Trzepot inspiracji. Ciepły podmuch wiatru dotykający policzki, wwiercający się w każdy odcinek skóry. Oczyma wyobraźni: słyszę każdy zieleniejący się liść, ciepły kolor nadziei, pierwszy świergot ptaków. 
Wiosno odżywaj.

Komentarze (2)

  • me to
  • 02 września 2016, 23:04:38

  rozumiem Pani łagodną naturę, przyroda, śnieg itp, itd, ale ten opis na mnie wrażenia nie zrobił, kolejna próba z nijakim powodzeniem, może to można traktować jak pamiętnik, ale proszę może sobie znaleźć bardziej ambitny temat niż trzy gwiazdeczki, kompletnie nie wiem jak to ocenić, dlatego się powstrzymam, mam mieszane uczucia, niestety

 • Mimozy w zimie? Podoba mi się. Pierwszy paragraf nawet bardzo. W/g mnie drugi(od tymczasem) nie powinien już wracać do niezdolności mówienia.

  Moja skromna propozycja:
  Niekiedy poprzedzone wykrzyknikiem, w mojej głowie zamieniały się w sople lodu. Tymczasem zima powoli przemijała.
  Dzisiaj czekam aż wrócą jaskółki. Czuję już szum ich skrzydeł. Trzepot inspiracji. Ciepły podmuch wiatru dotykający policzki, wwiercający się w każdą tkankę skóry. Słyszę każdy zieleniejący się liść. Widzę ciepły kolor nadziei, pierwszy świergot ptaków.
  Wiosno odżywaj. - 'odżywaj' osobiście nie użyłabym, bo w tekście nic o śmierci, raczej rozstaniach.
  Moje byłoby "Ach, wiosno!" albo coś w tym stylu.

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się